TAZI KANYON (DIABELSKI KANION) + SELGE

Są takie miejsca na Ziemi, które trzeba zobaczyć. A to jest jedno z nich !!!

Tym razem zabieramy Was do Kanionu Antycznych Mostów – „Koprulu Kanyon”, ale nie na rafting…
Jak wiecie jest to Park Narodowy, na którego terenie znajduje się wiele przepięknych miejsc i cudownych krajobrazów.
Jednym z takich miejsc, które odwiedzimy na tej wycieczce jest Diabelski Kanion – TAZI KANYON. Położony na wysokości ok.1000m n.p.m, bogaty w roślinność i drzewostan ( drzewa cedrowe, czarne świerki itp), zwierzynę łowną np. kozice górskie, sarny, jelenie, wilki, a nawet niedźwiedzie :), oraz ptaki drapieżne, takie jak orły czy sokoły. To cudowne miejsce, o niepowtarzalnym krajobrazie i fantastycznych widokach zwiedzimy razem.
Ale zanim dojedziemy na naszych jeepach do Tazi Kanionu, to zatrzymujemy się po drodze w kilku ciekawych miejscach: przy jednym z antycznych mostów , u źródeł górskiego potoku, a potem to już ścieżką górską przez las , prosto do Diabelskiego Kanionu.
Po tylu emocjach i wrażeniach zasłużyliście na smaczny obiadek, który spożyjecie razem z turystami wracającymi z raftingu. Pełni sił i żądni nowych wrażeń ruszycie w samo serce kanionu, do antycznego miasta Selge. Położone jest ono na wysokości 1250m n.p.m. Rzadko tu docierają turyści. Historia Selge sięga czasów wojny trojańskiej czyli XIII wieku p.n.e. Zwiedzając to miasto, będziecie mogli podziwiać zabytki kultury antycznej, takie jak : amfiteatr rzymski, pozostałości dwóch świątyń ( Zeusa i Artemidy),  akwedukty z cysternami oraz ruiny agory i odeonu. Z okresu Bizancjum pozostały, całkiem nieźle zachowane ruiny pięciu kościołów. Całe miasto otaczają niesamowite skały , sięgające do 70m wysokości ( Adam Kayalar), przypominające kominy skalne w Kapadocji.

Krajobraz w Tazi Kanion do złudzenia przypomina norweskie fiordy, z kolei Adam Kayalar, to nic innego jak  „kapadockie kominy”, natomiast Selge przenosi Was w czasy starożytnej Grecji, Rzymu i Bizancjum. Tak blisko i w tak krótkim czasie zobaczyć to wszystko wydaje się niemożliwym…Ale nie z nami 🙂 My Wam te cuda natury i starożytnej architektury, jak na tacy, tu podamy !!!

Cena 29 euro
Dzieci 0-6 – bezpłatnie
7-12 –  połowa ceny
Wyjazdy środa , sobota
W cenie transfer, ubezp., pilot, obiad
Opłaty dodatkowe napoje