PAMUKKALE – SALDA + LOT BALONEM

PAMUKKALE – Bawełniany Zamek. Fenomen przyrodniczy, powstały w wyniku silnych i wielokrotnych trzęsień ziemi. Termiczne źródła o dużej zawartości wapnia, w których temp. wody ma zawsze 35 stopni, uformowały białe wapienne tarasy uważane za „8 cud świata”. Nieopodal tarasów znajduje się zbudowany przez Rzymian Antyczny Basen Kleopatry( kąpiel w nim ponoć odmładza i wygładza)). Na terenie Pamukkale są również, doskonale zachowane i warte dokładnego zwiedzenia, ruiny antycznego miasta Hierapolis ze słynnym cmentarzyskiem Nekropolis. Będąc tam warto jest też wejść na wzgórze, na którym znajduje się teatr. Z tego wzgórza rozciąga się cudowny widok na całe Pamukkale. Dodatkową atrakcją na tej wycieczce jest – SALDA GOL– jezioro znajdujące się na trasie do Pamukkale, znane również pod nazwą „Tureckie Malediwy”. Jest to jezioro zamknięte, bez dopływów. Powstało ok. 2 milionów lat temu. Jedno z najgłębszych na świecie. W niektórych miejscach głębokość dochodzi do 184 m. Woda w jeziorze jest lekko słona, alkaliczna, z dużą zawartością magnezu, sodu, potasu i wapnia. W drodze do Pamukkale zatrzymujemy się tam , aby móc podziwiać, to niesamowite, zjawiskowe miejsce i uwiecznić je na zdjęciach i filmach.

No i największa atrakcja na tej wycieczce : LOT BALONEM NAD PAMUKKALE !!!

Jednym słowem atrakcji sporo, jak na jeden dzień. Tego co tam zobaczycie i przeżyjecie, nikt Wam nie odbierze !!!

Jak to mówią tureccy górale : kto nie był w Pamukkale, ten nie widział Turcji wcale !!! HEJ 🙂

PROGRAM WYCIECZKI:
• Wyjazd z hotelu;
• Wyjazd na miejsce startu balonów: lot balonem (w przypadku anulowania lotu balonem z uwagi na złe warunki atmosferyczne zwracamy koszt lotu balonem w wysokości 115 euro)
• Przystanek na śniadanie
• Przyjazd do Pamukkale (Hierapolis, Nekropolis, wapienne tarasy, basen Kleopatry) – czas wolny ok. 3 godzin
• Przystanek na obiad w restauracji ( napoje dodatkowo płatne)
•  Jezioro Salda – tureckie Malediwy ( czas wolny )
• Powrót do hotelu.

Co należy zabrać ze sobą :
• Wygodne ubrania i buty, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem, strój kąpielowy lub kąpielówki, bluzę na drogę, możecie zabrać dodatkowy lunch pakiet z hotelu
Paszport lub dowód osobisty, ewentualnie kserokopia luz zdjecie dokumentu w telefonie
DO PAMUKKALE JEST 360 KM W JEDNĄ STRONĘ.
Po drodze na wycieczke zabieramy tez Turystow z innych hoteli, jeżeli kierowca nie przyjedzie do 10 minut, czekajcie spokojnie. Gdyby opóźnienie przekroczyło 20minut kontaktujcie sie z nami.
Jezeli godzina wyjazdu sie zmieni, będziemy Was informowac wieczorem dzień przed wyjazdem.

 

 

Cena 190 euro
Dzieci
0-3 – bezpłatnie( nie ma miejsca w autokarze)
3-8 –  153 euro 
Wyjazdy czwartek
W cenie transfer, ubezpieczenie, polski pilot ,wejście na Pamukkale, lot balonem, śniadanie, obiad
Opłaty dodatkowe napoje, kąpiel w basenie Kleopatry