PAMUKKALE + SALDA

PAMUKKALE – Bawełniany Zamek. Fenomen przyrodniczy, powstały w wyniku silnych i wielokrotnych trzęsień ziemi. Termiczne źródła o dużej zawartości wapnia, w których temp. wody ma zawsze 35 stopni, uformowały białe wapienne tarasy uważane za „8 cud świata”. Nieopodal tarasów znajduje się zbudowany przez Rzymian Antyczny Basen Kleopatry( kąpiel w nim ponoć odmładza ). Na terenie Pamukkale są również, doskonale zachowane i warte dokładnego zwiedzenia, ruiny antycznego miasta Herapolis ze słynnym cmentarzyskiem Nekropolis. Będąc tam warto jest też wejść na wzgórze, na którym znajduje się Amfiteatr. Z tego wzgórza rozciąga się cudowny widok na całe Pamukkale.
Dodatkową atrakcją na tej wycieczce jest – SALDA GOL– jezioro znajdujące się na trasie do Pamukkale, znane również pod nazwą „Tureckie Malediwy”. Jest to jezioro zamknięte, bez dopływów. Powstało ok. 2 milionów lat temu. Jedno z najgłębszych na świecie. W niektórych miejscach głębokość dochodzi do 184 m. Woda w jeziorze jest lekko słona, alkaliczna, z dużą zawartością magnezu, sodu, potasu i wapnia. W drodze do Pamukkale zatrzymujemy się tam , aby móc podziwiać, to niesamowite, zjawiskowe miejsce i uwiecznić je na zdjęciach i filmach.
Jednym słowem atrakcji sporo, jak na jeden dzień. Tego co tam zobaczycie i przeżyjecie, nikt Wam nie zabierze !!!

 

PROGRAM WYCIECZKI:


• Wyjazd z hotelu;
• Wyjazd na miejsce startu balonów: panorama na lot balonem
• Przystanek na śniadanie
• Przyjazd do Pamukkale (Hierapolis, Nekropolis, wapienne tarasy, basen Kleopatry) – czas wolny ok. 3 godzin
• Przystanek na obiad w restauracji ( napoje dodatkowo płatne)
•  Jezioro Salda – tureckie Malediwy ( czas wolny )
• Powrót do hotelu.

  Co należy zabrać ze sobą :

   • Lunch pakiet z hotelu na śniadanie ,wygodne ubrania i buty, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem, strój kąpielowy lub kąpielówki, bluzę na drogę, 

  Paszport lub dowód osobisty, ewentualnie kserokopia lub zdjęcie dokumentu w telefonie

   

   

  Wyjazdy środa,sobota
  Cena 75 euro
  Dzieci
  0-3 – bezpłatnie
  3-8 –  połowa ceny

  W cenie transfer, ubezp., pilot w j.polskim,obiad, wejście na Pamukkale (Herapolis, Nekropolis, Trawertyny, Basen Kleopatry)
  Opłaty dodatkowe napoje, kąpiel w basenie Kleopatry