GREEN KANYON

Tama znajdująca się w Parku Narodowym Oymapinar została zbudowana w latach 1972-1984. Najpierw zbudowano zaporę łukową o wysokości 185 metrów, następnie obszar o długości ok.7 km. zalano wodą na głębokość 180 metrów . I tak powstał ten przepiękny kanion, zwany dzisiaj od koloru wody Green Kanionem. Zapore podziwiamy od strony lądu gdzie ja doskonale widac 🙂 a po drugiej stronie tamy mamy spokojne i ciche jezioro powstałe w wyniku zbudowania tamy, z przejrzyście czystą, szmaragdową wodą, otoczone surowymi zboczami wysokich gór porośniętych krzewami i drzewami.
Zmarłe pnie drzew stojące w wodzie – ofiary powodzi- robią niesamowite wrażenie. Te same widoki podziwiać będziemy ze statku, którym przepłyniemy Wielki i Mały Kanion.
Zatrzymamy się też dwukrotnie podczas rejsu na platformie, z której możemy zejść lub zeskoczyć do tej zielono-turkusowej, przezroczyście czystej wody i zażyć w niej orzeźwiającej kąpieli. A lubiący wedkowanie mogą spróbowac swoich sił w łapaniu pstrągów ! Wędki juz tam na Was czekaja ! W restauracji na tarasie nad jeziorem, spożyjemy smaczny obiad, podziwiając cudny widok na cały Kanion.
Spędzicie tam niezapomniane chwile, wypoczniecie, zrelaksujecie się i nakarmicie oczy widokami, które warto utrwalić na zdjęciach i filmach…
Wyjazdy Codziennie
(Polski pilot środa,niedziela)
Cena 30 euro
Dzieci
0-4 – bezpłatnie (brak oddzielnego miejsca w autobusie)
4-10 połowa ceny
W cenie transfer, ubezpieczenie, rejs statkiem, obiad, napoje bezalkoholowe